Vítejte

Na úvod si Vám dovolujeme představit novinky z naší produkce:

Na skladě nové nože:

Charon III-Charon II

EDC Ed(í)k

 

Meteorit Katana Dragon EDC Oliva dřevo Assassin
Charon II Bříza Orca stabilizovaná hnilá Bříza, nerezová ocel N690 + keramický černý potah Černá G10 s červeným podlepení, uhlíková ocel + keramický černý potah

S bratrem se věnujeme profesionálně nožům od roku 2002. Zabýváme se výrobou nožů jak s pevnou čepelí, tak i zavíracím nožům s pojistkou linerlock. Na čepele používáme Mozaikové damašky naší výroby, ale i uhlíkové a práškové oceli. Rukojeti jsou vyrobeny z přírodních materiálů jako jsou - tuzemské i exotické dřeviny, rohoviny, kosti, mamutovina i polodrahokamy, atd.
Zakázkové nože vyrábíme jak dle návrhů a požadavků zákazníků, tak po dohodě i podle naší fantazie. Již několik let se účastníme nožířských výstav v Čechách i v zahraničí.

Naše nože jsou signovány Japonským znakem TANUKI.  

Zabýváme se výrobou ručně kovaných replik Japonských mečů, tradiční technologií překládáním oceli a následným skládáním do konstrukce HON SAN MAI gitae. Čepele jsou kaleny na Hamon, signovány Japonským znakem TANUKI a vyráběny v souladu s původními tradičními postupy.
Následné ruční broušení a leštění čepele probíhá na originálních Japonských kamenech do finálního stavu.
Na soupravu meče (koshirae) používáme tradiční materiály, rejnočí kůži, bavlněné oplety, rohovinu z vodního buvola, měď i překládané železo.
Meče vyrábíme jak ostré bojové, tak i cvičné neostřené na IAIDO, případně i ostré pro techniky přesekávání TAMESHIGIRI.
Meč je vždy vyráběn podle požadavků a potřeb zákazníka.
V roce 2008 jsme se stali součástí školy NAGOMI a sdružení YASO, které mají v oblasti bojových umění 25 letou tradici, což je pro nás obrovská pocta.